Бережіть ліс і землю від пожеж!

Весна – найпрекрасніша пора року. Однак  разом із теплом приходить і небезпека – можливість загорання сухостою, кущів, дерев, лісів, людських домівок.

Тому, щоб захиститися від вогню, необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Адже пожежа сама  собою не виникає, а є наслідком недбалості, безпечності та безгосподарності.
Згідно із статистичними даними, з вини населення щорічно виникає 96-98 відсотків лісових пожеж. Охоплюючи лісові масиви, торфовища, сільгоспугіддя, вогонь знищує все, що зустрічається на його шляху. Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями.
При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікроскопічних твердих продуктів згорання. Крім того, вогнища пошкоджують кореневу систему рослин, гинуть корисні комахи та мікроорганізми, що в результаті призводить до виснаження ґрунту.
Закликаємо усіх громадян дотримуватися елементарних вимог безпеки для недопущення пожеж.
Пам'ятайте: заборонено випалювати суху рослинність та її залишки на сільгоспугіддях, смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, очерету в заплавах річок, оскільки це загрожує виникненню неконтрольованого поширення пожеж, знищенню мікрофлори ґрунту та гумусу, який відновлюється більше десяти років.

Необхідно знати, що згідно зі статтею 77 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення"

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

{Стаття 77 в редакції Закону № 81/96-ВР від 06.03.96 ; із змінами, внесеними згідно із Законами № 55/97-ВР від 07.02.97 , № 1829-VIII від 07.02.2017 }

Будьте уважними і обережними, зберігайте національне багатство України, своє життя і майно від вогню!!!

Пам'ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник – може знищити мільйони дерев!!!