«Децентралізація, управління землями та розвиток громад» - конференція відбулася у Києві

Дата: 17.12.2017 15:38

14 грудня у Києві проходила конференція «Децентралізація, управління землями та розвиток громад». Організатори заходу - Проект USAID “Підтримка аграрного та сільського розвитку” спільно з Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад. Мета - поширення кращих практик та універсальних інноваційних рішень ефективного використання та захисту земель в умовах децентралізації, а також обговорення нових можливостей розвитку територіальних громад із залученням інвесторів. Вертіївську ОТГ на конференції представили заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Оксана Костюк та начальник відділу ЖКГ, архітектури, містобудування та земельних відносин Олександр Бородавко.

Учасники обговорили питання управління землями за межами об'єднаних територіальних громад, зокрема:

1. Чи потрібно передавати громадам повноваження по управлінню землями за межами ОТГ?
  2. Чи здатні громади брати на себе ці повноваження і що їм для цього потрібно?
  3. Очікувані результати, переваги та ризики для громад.

На засіданні також було презентовано «Практичний інструментарій управління землями об’єднаних територіальних громад», створений за підтримкою (USAID). Практичний інструментарій пропонує шляхи вирішення 10 основних проблем ОТГ, пов’язаних із сферою землеустрою.