До уваги депутатів

Дата: 15.09.2016 14:25

Шановні депутати місцевих рад, хочемо привітати всіх з початком нового політичного сезону та нагадати, що спливає рік як розпочалася ваша робота. Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачає звітування. Підготовка і здійснення звітів депутата місцевої ради є одним із важливих методів комунікацій депутата з територіальною громадою і виборцями. Порядок організації і проведення звітів депутата місцевої ради перед виборцями та зустрічей з ними визначається статтею 16 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», у якій, зокрема, зазначається, що депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян. Рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями. Депутат місцевої ради не пізніш як за сім днів зобов’язаний повідомити виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності зобов'язані сприяти депутатам місцевих рад в організації їхніх звітів (зустрічей) перед виборцями шляхом надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів, необхідних депутату місцевої ради. Звіт депутата місцевої ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

У звіті обов’язково повинна зазначатися інформація про:

- кількість отриманих звернень громадян на прийомах у депутатських приймальнях, зустрічах з виборцями;

- кількість поданих депутатських звернень і запитів (при цьому, важливо зосередити увагу виборців на найбільш значущих питаннях, які були вирішені депутатом);

- кількість депутатських комісій та сесій відповідної ради, на яких був присутній депутат, та конкретні ініціативи, які надходили від депутата під час їх засідання;

- підготовлені й реалізовані депутатом проекти рішень (при цьому, важливо зосередити увагу виборців на вирішенні найбільш важливих і значущих для територіальної громади проблемних питань);

- діяльність депутата у сфері контролю виконавчого органу, де мають бути подані конкретні приклади виявлення або недопущення дій посадовців, які могли б мати негативні наслідки для інтересів територіальної громади;

- приклади успішної і ефективної діяльності депутата.

Депутат місцевої ради інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауваження і пропозиції, висловлені виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, надані депутатові у зв'язку з його депутатською діяльністю. Звіти і зустрічі депутатів місцевої ради з виборцями висвітлюються засобами масової інформації. Чекаємо на звіти депутатів у сільській раді Вертіївської об’єднаної територіальної громади за адресою с. Вертіївка, вул. Миру (Леніна), 126, кабінет загального відділу або на електронну адресу vertievka_rada2@ukr.net, також за вказаною адресою можете звертатися у разі виникнення питань по формуванню та оформленню звіту.