Вертіївська громада
Ніжинський район, Чернігівська область

"Веркіївська сотня" на обласному історичному семінарі "Пам'ятай про великі дні наших Визвольних змагань"

24-25 березня в приміщенні старого корпусу НДУ ім. М.Гоголя відбувся обласний історичний семінар «Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань», присвячений 100-річчю Української революціїї.

Директор музею Української революції 1917-1921 років Олександр Кучерук висвітлив буремні події 1917-1921 років боротьби за незалежність в Україні через призму архівних даних і цікавих фактів. Науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд, продовжуючи тему колеги, розповів про стратегію України в боротьбі з більшовицькою навалою та роллю Чернігівщини у Визвольних змаганнях. Лектор представив присутнім безліч видатних особистостей вихідців з Чернігівщини зокрема й Ніжинщини, що вели боротьбу з більшовиками в лавах УНР потім УПА і продовжували свою боротьбу з-за меж України після придушення останніх вогників спротиву УПА у 50-х роках ХХст. Євген Дзюба – автор проекту «УПА очима східняків» презентував дослідження діяльності ОУН і УПА по всій Україні. Вагомі архівні дослідження та матеріал відзнятий в місцях бойової слави УПА викладені в серії документальних фільмів «УПА очима східняків: Рабів до Раю не пускають».

"Веркіївська сотня" відвідала даний захід, на якому провідними істориками, науковцями України були висвітлені невідомі сторінки нашої історії, Ніжинщини зокрема.« повернутися до списку новин