Електричний струм - дуже небезпечний

Дата: 24.05.2018 10:14

ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ

Електричний струм - дуже небезпечний

Щоб уникнути електротравматизму і зберегти життя собі та

оточуючим, потрібно дотримуватись елементарних правил

електробезпеки, а саме:

1.  ні в якому разі не наближайтесь ближче ніж на 8 метрів до обірваних проводів повітряних ліній електропередачі, які лежать на землі або звисають з опор чи з дерев (провід може знаходитись під напругою);
  2.  не намагайтесь самостійно відновити електропостачання (не проникайте до трансформаторних підстанцій та електрощитових). Роботу з відновлення та ремонту електромереж повинні виконувати лише кваліфіковані працівники районних електромереж ПАТ «Чернігівобленерго» ;
  3.  якщо ви відпочиваєте на природі, не рибальте поруч з лініями електропередач та не наближай-тесь до електроустановок;
  4.  слідкуйте за тим, щоб діти не грались поруч з трансформатор-ними підстанціями, не вилазили на дерева, що розташовані під повітряними лініями електропередач та не запускали біля ліній електропередач «повітряних зміїв»;
  5.  не залишайте дітей без нагляду поруч з електроприладами;
  6.  перед проведенням будь-яких робіт з розкопування ґрунту – поцікавтесь в «Чернігівобленерго», чи не прокладена в даному місці кабельна лінія;

7. при виявленні обривів електропроводів, відчинених дверцят трансформаторних підстанцій та виникненні будь-яких інших неполадок в електромережах, терміново повідомте чергового диспетчера «Чернігівобленерго».

УВАГА!

v   Якщо ви потрапили у зону ближче 8 метрів від місця дотику із землею обірваного проводу – виникає небезпека напруги кроку (напруги між двома точками землі розташованими на відстані кроку одна від одної та зумовленої розтіканням струму, замикання на землю у разі одночасного доторкання до них ногами людини).

v   щоб уберегти себе, виходити із небезпечної зони від обірваного проводу слід дуже обережно: пересуваючи ступні ніг по землі й не відриваючи їх одну від одної. Не можна бігти, робити широкі кроки або відривати ноги від землі.

v   якщо людина потрапила під напругу, її потрібно якнайшвидше звільнити від дії електричного струму та приступити до надання домедичної допомоги.

Пам'ятайте - важлива кожна хвилина!

•  Найбезпечніший спосіб -  вимкнути електроустановку, до якої торкається потерпілий за допомогою вимикача, рубильника чи іншого комутаційного апарату.
  •  Якщо поруч є інші люди, попросіть їх терміново викликати «швидку допомогу», а також повідомити про нещасний випадок черговому диспетчеру «Чернігівобленерго»  (номер телефону диспетчера має бути на дверях електроустановки, або ж дізнайтесь його у диспетчерів спецслужб за телефонами: «101», « 102», «103»).

ЗВЕРНІТЬ  УВАГУ!

Попередження дітей про небезпеку електроструму – це один із способів запобігання трагедії.

Про всі відомі вам випадки порушення Правил улашту-вання та експлуатації електроустановок, пошкодження ліній електро-передач і обладнання підстанцій, та про осіб, які скоїли розкрадання, обладнан-ня електроустановок, просимо негайно повідомляти органи  місцевої влади, внутрішніх справ, а також «Чернігівобленерго».