A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вертіївська громада
Чернігівська область, Ніжинський район

Чернігівська делегація перебувала в Сілезькому воєводстві Республіки Польща

Дата: 13.06.2018 10:52
Кількість переглядів: 940

З 3 по 9 червня чернігівська делегація перебувала в Сілезькому воєводстві Республіки Польща з навчальним візитом «Розвиток культури, діяльність і різносторонній розвиток бібліотек на фоні реформи місцевого самоврядування у Польщі».

Фото без описуНавчальний візит фінансувався в рамках програми Study Tours to Poland, котрий реалізує Фонд «Лідери змін» з коштів Польсько-американського фонду свободи. 
Організаторами візиту від української сторони виступили Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації, ГО «Чернігівське обласне відділення УБА», Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка за участі Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування. 
До складу делегації з Чернігівщини ввійшли представники Департаменту культури і туризму, національностей та релігій, Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, органів місцевого самоврядування та бібліотекарі Іванівської, Кіптівської, Носівської ОТГ, начальник відділу освіти, культури і туризму Корюківської районної адміністрації, керівники Новгород-Сіверської міської бібліотеки, Куликівської ЦБС, Ріпкинської районної бібліотеки. Оксана Костюк, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради представляла Вертіївську ОТГ. 

 В рамках програми делегація здійснила навчально-освітній візит до Сілезького воєводства у міські ґміни Ґлівіце, Міколув, Свєнтоховіце, Чєшин, Радзьонкув, сільські ґміни Ґєралтовіце, Кошенчін, Істебна. Представники Чернігівщини взяли участь у запланованих зустрічах із головами, представниками органів місцевого самоврядування та закладів культури міських та сільських ґмін. 
Основна мета навчальної поїздки – це перейняти досвід розвитку культури в умовах місцевого самоврядування, яке було відновлене в Польщі в 1989 р., та втілювати його на теренах Чернігівської області. 
Розпочався візит із організаційного засідання з представниками Фонду «Лідери змін» Анною Коласінською та Богданом Юрчуком та короткої екскурсії центром міста Ґлівіце. 
В рамках програми навчального візиту делегація відвідала Ратушу м. Ґлівіце, де відбулася зустріч із представником Бюро міського голови Лукашем Орищаком та начальником відділу культури і промоцій міста мерії Ґлівіц Павелом Сташелєм. У своїх презентаціях вони розповіли про функціонування місцевого самоврядування та управління культурою у Польщі на прикладі Ґлівіц. 
Відвідали філіал міської бібліотеки на території торговельного центру «Форум». Це третя бібліотека у Польщі на території торговельного центру, в якій до послуг відвідувачів, крім книг, безкоштовні гаджети, відео- та аудіоматеріали, мандруючі меблі та креативні заходи. 
Надзвичайно вразив розвиток сільських бібліотек: нові фонди, комфортні місця для читання, куточки для ігор, комп’ютерні зали. Адже бібліотека служить для розвитку і задоволення освітніх, інформаційних і культурних потреб громади, місце для читання, ігор, майстер-класів, самоосвіти. Представники Чернігівщини на практиці побачили новий формат бібліотечного обслуговування – це надихнуло на позитивні зміни. 
Незвичним форматом здивувавала міська бібліотека у Миколуві, яка об’єднана з кінотеатром. Приголомшливе враження викликала надсучасна установа у Катовіцах – Науково-інформаційний центр та Академічна бібліотека (CINiBA). Це спільна бібліотека двох Катовіцеських університетів: Університету економіки та Університету Сілезії. Проект Науково-інформаційного центру та Академічної бібліотеки був реалізований у 2008-2012 роках завдяки співфінансуванню Європейського Союзу з Європейського фонду регіонального розвитку за регіональною операційною програмою Сілезького воєводства на 2007–2013 роки. Проект також фінансувався з бюджету самоврядування Сілезького воєводства, міста Катовіце, Міністерства науки і вищої освіти, Економічного університету в Катовіце та Університету Сілезії в Катовіцах. 
Крім того, в рамках програми учасники делегації побували в сучасних інтерактивних закладах: Музеї Сілезьких Повстань у Свєнтохловіцах та Центрі Документації Депортації верхньосілезійців до СРСР у 1945 році в Радзьонкові. Також випала можливість ознайомитися з розвитком культури у сільській ґміні на прикладі роботи Палацу Колективу Пісні і Танцю «Сілезія» у Кошенчіні та побувати на концерті. 

Фото без опису
Для себе учасники делегації відмітили, що вся робота закладів культури Республіки Польща побудована на співпраці з громадськими організаціями, взаємодії з товариствами у сфері розвитку і задоволення культурних і освітніх потреб суспільства. 
Безумовно, ця поїздка відкриє нові можливості до міжнародної співпраці та сприятиме створенню на Чернігівщині закладів культури нового рівня, зокрема бібліотек в об’єднаних територіальних громадах. Ми чекаємо на візит Польської делегації та представників Польсько-американського фонду свободи, для розширення меж дії даної програми на території Чернігівської області. 
Кожен із учасників делегації отримав позитивний особистий досвід. 
На згадку про зустріч обмінялися сувенірами.

За інформацією Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь