Вертіївська громада
Чернігівська область, Ніжинський район

Сімейні форми виховання

Дата: 12.12.2018 21:01
Кількість переглядів: 759

Найбільшою цінністю кожної країни, кожної нації є діти – її майбутнє. Одним із найблагородніших вчинків людей є захист і виховання дітей, які з будь-яких причин залишилися без батьківського піклування.

Фото без опису

Державою визначене важливе завдання: забезпечити належні умови для виховання дітей, саме у сімейному оточенні, особливо тих дітей, які опинилися без батьківської опіки, підготовити дітей до самостійного життя.

Існує декілька традиційних форм прийняття дитини на виховання у сім’ю, серед яких – усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

 Усиновлення – прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини  на правах  дочки  чи  сина,  що  здійснене  на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться в  її  інтересах  для  забезпечення стабільних і гармонійних умов її життя.

Встановлення опіки та піклування – це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Опікуни (піклувальники) є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень. До їх обов’язків належить виховання дитини, піклування про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечення одержання дитиною повної загальної середньої освіти, здійснення повного медичного обстеження підопічного двічі на рік.

Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на власну житлову площу із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. При цьому дитина зберігає свій статус і користується відповідними пільгами. Прийомні батьки отримують від держави щомісячні кошти на утримання дитини та відповідну заробітну плату. Такі сім’ї супроводжує фахівець з соціальної роботи Вертіївської сільської ради.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, в яку влаштовуються на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

Наразі запроваджено нові форми сімейного виховання: патронат та наставництво.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація  дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатні вихователі отримують від держави кошти на утримання дитини (соціальну допомогу) та відповідну заробітну плату (грошове забезпечення).

Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Варто зазначити, що наставник – це не спонсор і не опікун/усиновитель, це дорослий значимий друг в житті дитини, який проводить з нею час та допомагає розвинути таланти.

Відтак головне – це бажання мешканців громади допомогти дітям, які зазнали труднощів ще на самому початку життя.

Всім небайдужим, хто зацікавився створенням прийомної сімї, дитячого будинку сімейного типу, сімї патронатного вихователя, наставництва просимо звертатись за відповідними консультаціями до служби у справах дітей Вертіївської сільської ради.

Адреса: с. Вертіївка, вул. Миру, 126. Тел.: (04631) 68172


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь