Половину сплачених податків у 2018 році на Чернігівщині забезпечили представники середнього та малого бізнесу

Дата: 25.01.2019 12:44

До бюджетів усіх рівнів на Чернігівщині у минулому році суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено близько 5 млрд грн податків і зборів, що становить половину загальної суми надходжень.

Державний бюджет від середнього бізнесу отримав близько 1,5  млрд грн податків і зборів (30,5 відс. доходів бюджету), малого бізнесу та мікропідприємництва – 961 млн грн (20,1 відс.).

До місцевих бюджетів усіх рівнів від суб’єктів середнього підприємництва надійшло майже 1,2 млрд грн (23,6 відс. загальної суми). Ще 26,5 відс. надходжень забезпечено представниками малого бізнесу (1,3 млрд грн, в тому числі підприємцями – 611 млн грн).

Значний вклад у наповнення доходної частини бюджету територіальних громад внесли підприємства середнього бізнесу Срібнянського (65 відс.), НСіверського (52,3 відс.), Ічнянського (50,5 відс.), Прилуцького (42,8 відс.) та Ріпкинського (39,2 відс.) районів. У містах обласного значення внесок цієї категорії підприємств у доходну частину значно менший і становить від 14 до 16 відс. у  Прилуках, Ніжині та Чернігові, 28,3 відс. – у НовгородСіверському.

Суб’єкти малого бізнесу та мікропідприємництва забезпечують понад третину доходів місцевих бюджетів від сплати податків у Семенівському (38 відс.), Сосницькому (37,2 відс.), Ніжинському (36,8 відс.), Менському (34,7 відс.), Городнянському (33,9 відс.) районах. У містах обласного значення цією категорією платників сформовано понад четвертину доходів територіальних громад: у Чернігові – 29,7 відс., Прилуках – 24,2 відс., Ніжині – 25,5 відс. та НовгородСіверському – 26,3 відсотка.

Не зважаючи на зміну кількості платників, місця реєстрації платників та категорії, вклад малого бізнесу у наповнення бюджетів громад має сталу тенденцію до збільшення: 24,3 відс. – у 2016 році, 25,9 відс. – у 2017 році, 26,5 відс. – у 2018 році.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області