Вертіївська громада
Чернігівська область, Ніжинський район

До Дня підприємця України

Дата: 29.08.2019 16:50
Кількість переглядів: 515

ПРОПОНУЄМО ЗАПОЧАТКУВАТИ ВЛАСНУ СПРАВУ

Фото без опису

 

Допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

(Частина сьома статті 22 Закону України «Про загально-обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»)

 

За статистикою в Україні понад 1,5 мільйони зареєстрованих підприємців. Чим займаються ці люди? Вони будують, шиють, виробляють, продають, вчать, лікують, розважають, продають і купують. Загалом, вони вносять вельми значний вклад до економіки країни та  забезпечують населення найрізноманітнішими товарами й послугами.

Щоб стати успішним підприємцем, потрібно багато працювати, мати певний талант, бажання постійно відкривати нові шляхи розвитку, переймати досвід колег, словом, робота підприємця досить складна і водночас дуже цікава.

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи. Ніжинська міськрайонна філія Чернігівського обласного центру зайнятості завжди приділяла максимум уваги даному напрямку роботи, оскільки підприємництво – прекрасна альтернатива роботі за трудовим договором, яка не завжди дає достатнє матеріальне забезпечення.

Організація роботи щодо сприяння  безробітним у відкритті власної справи шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово передбачає певну послідовність надання соціальних послуг безробітним, які виявили сприятливі для підприємництва особисті якості, що знаходить своє відображення у формах та методах роботи наших фахівців.   Інформацію щодо започаткування власної справи безробітними маємо у вільному доступі  на стендах. Ті, хто зацікавився такою можливістю, залучаються до участі у інформаційних та консультаційних семінарах з основ підприємництва, отримують  індивідуальні профконсультації профільних фахівців. Потім на безробітних, що виявили бажання отримати фінансову підтримку від служби зайнятості, очікує копітка робота з розробки бізнес-плану, який детально розглядає комісія з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Саме комісія вирішує доцільність такої виплати, зважуючи усі «за» і «проти». 

За час діяльності служби зайнятості – 29 років – 1424  наших земляків отримали допомогу та започаткували власну справу. Звичайно, не всі вони стали успішними підприємцями – багато і об’єктивних, і суб’єктивних причин цьому. Не всі ж і випускники педагогічного вузу стають учителями.  Хтось з часом зрозумів, що не справляється зі справою. Частина підприємців, пропрацювавши певний час, змінили вид зайнятості, знайшовши роботу, яка більше задовольняє їх потреби. Чимало з приватних підприємців переросли у приватні підприємства. Та вже те, що близько 10% продовжують розвивати підприємництво, створюють нові робочі місця, є позитивним напрацюванням служби зайнятості.            

З 2007 року надає бухгалтерські послуги Галічева О.А. переважна більшість її клієнтів – фізичні особи-підприємці – знають її як надійного, викококваліфікованого і надзвичайно відповідального фахівця.

З 2011 року успішно розвиває свою справу Зубко Л.Ф. Починаючи з одного невеличкого орендованого продуктового магазину, швидко освоїлася у новій для

геофізика у минулому сфері, має вже нині кілька магазинів по Ніжину. Переважна більшість продавців, які працюють у її магазинах, теж прежили тяжкі часи безробіття.

Забезпечують наших безробітних робочими місцями Литвинов В.О., Мотчаний О.П., Риженко С.А., Глушко А.І., Постол Н.І., Литвиненко М.П.

Задоволені своїм вибором і продовжують працювати Ухо С.О., Москаленко А.М., Євтух С.Г., Ващенко О.О., Пузирьов І.В., Борода О.І.

Виплата допомоги на організацію власної справи стала реальною можливістю адаптації і реалізації свого потенціалу для учасників бойових дій у зоні АТО – 17 з них отримали кошти і заснували підприємицьку діяльність.

Заслуговує не тільки уваги, а й пошани та подяки діяльність Хоменка Романа та Чепели Олесі, спрямована на виховання та розвиток дітей. Роман, пройшовши загартування у зоні АТО, створив лазертаг-клуб, організовує туристичні походи для школярів по усій області, співпрацює з багатьма громадськими організаціями, діяльність яких спрямована на патріотичне виховання молоді.

Олеся, маючи педагогічну освіту, започаткувала дитячий центр розвитку «Успіх». Тут  Вашу дитину навчать читати, рахувати та писати, підготують до школи, є у центрі курси іноземних мов і для дітей, і для дорослих. Застосовуючи передові технології, педагоги розвивають розумові та творчі здібності своїх слухачів. Про якість роботи центру свідчить те, що розвивається мережа  його філій у Ніжині та Чернігові.

Напередодні Дня підприємця хочу віддати належне ніжинським представникам цієї галузі й побажати їм розвитку, завжди сплачених податків, гнучких умов для ведення діяльності та приємних клієнтів!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь