Чернігівська митниця ДФС інформує власників транспортних засобів, зареєстрованих у відповідних реєстраційних органах іноземних держав

Дата: 22.10.2019 08:44

04.10.2019 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 № 862 «Деякі питання здійснення митного оформлення транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України».

Відповідно до пункту 1 цієї постанови відновлено до 31.12.2019 включно дію Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 1077 (далі – Тимчасовий порядок), а також постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2019 № 101 «Питання митного оформлення транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України».

Нагадуємо, що Тимчасовим порядком визначено механізм виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів, що класифікуються за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, ввезених громадянами на митну територію України в період з 01.01.2015 до 25.11.2018, а також:

1) перебувають у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, поміщення в який здійснювалося шляхом вчинення дій, усного декларування або декларування з використанням іншого документа, ніж митна декларація, на бланку єдиного адміністративного документа;

2) перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, були вивезені за межі митної території України після 25.11.2018 та ввезені повторно.

При цьому, постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2019 № 101, зокрема, установлено, що на період дії Тимчасового порядку, митне оформлення транспортного засобу, який підпадає під дію цього Тимчасового порядку, здійснюється за наявності сертифіката відповідності, виданого згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, або реєстраційного документа та транспортний засіб, виданого реєстраційним органом країни реєстрації такого засобу, в якому визначено рівень екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб.

Принагідно повідомляємо, що з метою надання консультацій з питань, що виникають у громадян в процесі практичного застосування норм Митного кодексу України щодо виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів особистого користування, в Чернігівській митниці ДФС за телефонним номером (0462) 652-234 (в робочі дні понеділок – четвер: з 09:00 год. до 18:00 год., п’ятниця: з 09:00 год. до 16:45 год., перерва: з 13:00 год. до 13:45 год.) функціонує «гаряча» телефонна лінія.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області