До уваги батьків та дітей!

Дата: 27.12.2019 16:45

З метою попередження нещасних випадків та травматизму, служба у справах дітей Вертіївської сільської ради просить вас ознайомитись з правилами техніки безпеки під час зимових канікул, з обовязковим їх дотриманням.

Під час зимових канікул будьте обережні!

Поведінка на дорозі

Взимку дороги особливо небезпечні, оскільки випадає сніг і засипає їх. Від морозу сніг замерзає і дорога робиться особливо слизькою, як каток. У таких випадках найчастіше трапляються ДТП з важкими наслідками. Водієві важко впоратися з керуванням. Тому взимку треба бути особливо обережним. А це означає, що не можна ковзатися на тротуарі, а тим більш на проїжджій частині дороги. Машину на слизькій дорозі зупинити неможливо. Гальмівний шлях транспортного засобу на слизькій дорозі збільшується у два – три рази.

Ви – пішоходи. Тому подумаймо разом, як вберегти себе від ДТП. Почнемо з того, що взимку треба бути особливо уважними на дорозі.

Правила поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період

• Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.

• Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.

• Не ходіть близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування

• При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Або тоді, коли транспортні засоби вже зупинилися.

• Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.

• Не катайтеся на ковзанах по тротуару чи дорозі – це небезпечно.

• Ніколи не чіпляйтеся до транспортних засобів, щоб прокататися з «вітерцем». Це приведе до тяжких трагічних наслідків.

• Ніколи не спускайтеся з гірки на санчатах або лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.

• Залізниці взимку також небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає потреба перейти залізничну колію, то будьте уважні.

• Не грайтеся в рухливі ігри поблизу проїжджої частини. Не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса автомобіля.

• Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.

• Поводьтеся на вулиці та зупинці культурно, чемно, адже соромно бути невихованим.

• Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена чи недостатня видимість.

• Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.

Правила протипожежної безпеки

• Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час встановлення ялинок, під час проведення новорічних свят.

• Ялинка має стояти на стійкій основі.

• При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути.

• Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею, ватою, папером не просоченими вогнезахисною сумішшю.

• Гра з вогнем — одна з причин пожежі.

• Категорично забороняється дітям зривати петарди та запускати салюти!

Памятайте! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.

Правила поведінки на кризі

• Не виходьте на кригу, міцність якої вам невідома.

• Не виходьте на кригу під час льодоходу, відлиги, снігу i сильних перепадів температури повітря.

• Не збирайтесь на кризі великими групами.

• Не заїжджайте на лижах з крутого берега на неперевірену кригу.

Правила поведінки при користуванні електричними приладами

При користуванні електричними приладами не можна:

• залишати без догляду ввімкнені прилади;

• ставити під розеткою електронагрівальні прилади, бо контакти розетки можуть перегрітися;

• вмикати у розетку декілька приладів одночасно;

• торкатися оголених місць при порушенні електропроводки або оголенні електричного проводу, поломці розетки;

• вмикати несправні електричні праски, самовари тощо;

• стукати по екрану телевізора, що згас, він може зайнятися або вибухнути; телевізор необхідно негайно вимкнути.

При користуванні нагрівальними приладами не можна:

• вмикати їх через трійник та розміщати під розетками;

• накривати, адже прилад перегрівається;

• використовувати у тривалому режимі.

Звертаємося до дорослих із наполегливим проханням відповідально поставитися до своїх батьківських обовязків, не залишати дітей надовго без уваги. Памятайте, що піклуватися дітьми і виховувати їх – це прямий обовязок батьків.

Тож нехай новорічні свята і зимові канікули будуть радісними, незабутніми, принесуть безліч яскравих і приємних вражень вам та вашим дітям!