Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта – рішення Вертіївської сільської ради «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2020 рік»

Дата: 14.01.2020 15:35

1. Вид та назва регуляторного акта:

Рішення Вертіївської сільської ради «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2020 рік».

1. Виконавець заходів з відстеження:

Фінансово – економічний відділ Вертіївської сільської ради.

1. Цілі прийняття акта:

Рішення «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2020 рік» розроблено з ціллю:

-  встановлення чітких та прозорих  механізмів справляння та сплати місцевих податків і зборів на території Вертіївської сільської ради;

- відповідне наповнення місцевого бюджету;

4.  Строк виконання заходів з відстеження:

Грудень - січень 2019-2020 років

1. Тип відстеження:

Базове відстеження

1. Метод одержання результатів відстеження:

Для проведення базового відстеження використовувався статистичний метод.

Відстеження результативності регуляторного акта проведено відповідно фактичних надходжень до бюджету сільської ради від суб’єктів господарювання, які сплачують місцеві податки і збори.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Враховуючи цілі регулювання, для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники результативності:

-  обсяг надходжень місцевих податків та зборів до бюджету сільської ради;

- динаміка кількості платників місцевих податків і зборів;

- рівень поінформованості суб’єктів господарювання – платників місцевих податків і зборів.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності:

Показники результативності

Обсяг надходжень за I півріччя2018 року, тис.грн..

Обсяг надходжень за I півріччя 2019 року, тис.грн..

Збільшення (+)або зменшення (-)

Місцеві податки і збори, в тому числі:

+523,7

Єдиний податок

+163,4

Земельний податок

+334,8

Податок на нерухоме майно,    відмінне   від земельної ділянки

86,8

+25,5

Транспортний податок

0

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання – платників місцевих податків і зборів

Рішення про встановлення місцевих податків і зборів, зміни до розмірів (ставок) місцевих податків і зборів оприлюднювались на сайті Вертіївської сільської  ради  у визначені терміни

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

За результатами аналізу надходжень місцевих податків і зборів можна зробити висновок, що загалом спостерігається збільшення таких надходжень. Прийняття даного регуляторного акта дасть можливість привести регулювання у відповідність з Податковим кодексом України.

Показником результативності даного регуляторного акта - рішення Вертіївської сільської ради «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2020 рік» стане збільшення надходжень місцевих податків і зборів до бюджету громади у 2020 році.

Прийняття даного регуляторного акта забезпечить наповнення дохідної частини бюджету для забезпечення реалізації економічного та соціального розвитку сільської ради.

В.о.начальника відділу -

фінансово – економічного  відділу

Вертіївської сільської ради                                                Н.БОРОДАВКО