За користування природними ресурсами платники податків Чернігівщини сплатили майже 444 млн гривень

Дата: 16.06.2021 14:03

У січні-травні 2021 року до зведеного бюджету області надійшло 443,7 млн гривень від сплати за користування природними ресурсами. З них до Державного бюджету зараховано 364 млн грн, до обласного бюджету – 15,4 млн грн, до бюджетів територіальних громад – 64,3 млн гривень.

У порівнянні до минулого року надходження рентної плати зросли на 17,3 відс. або на 65,5 млн гривень.

Найбільша питома вага у загальній сумі рентної плати за користування природними ресурсами припадає на надходження плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та конденсату – 70 відс. (сплачено 311,6 млн грн).

Майже четверту частину надходжень формує плата за спеціальне використання лісових ресурсів (23,7 відс. або 105,1 млн грн), адже питома вага лісів у землях Чернігівщини становить 23,2 відс.

За використання надр загальнодержавного та місцевого значення бюджети поповнились на 14 млн гривень.

За спеціальне використання води юридичні особи та підприємці сплатили 12,9 млн гривень. І це враховуючи ту обставину, що податок не сплачується за  воду, яку використовують виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб.

Майже вся сума рентної плати сплачена платниками добровільно (99,5 відс.). За результатами контрольно-перевірочної роботи надійшло 0,1 млн грн, від погашення податкового боргу – 2,3 млн гривень.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області