Платники податків Чернігівщини у серпні поточного року сплатили майже 1,3 мільярда гривень до бюджетів усіх рівнів

Дата: 14.09.2021 10:40

У серпні 2021 року до бюджетів усіх рівнів платниками податків Чернігівщини сплачено майже 1,3 млрд грн податків та зборів, що на 14,5 відс. або на 161 млн грн більше, ніж у серпні 2020 року, - інформує представників ЗМІ та інтернет-видань начальник Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

До державного бюджету спрямовано майже 50 відсотків коштів (629 млн грн). Приріст до минулого року склав 15,8 відс. або 86 млн грн. Суттєве перевищення минулорічного факту по збору податку на додану вартість - на 10,4 відс. (+19 млн грн), рентної плати за користування надрами, лісовими та водними ресурсами на 36 відс. (+23 млн грн), податку на доходи фізичних осіб та військового збору – на 16,5 відс. (+23,4 млн грн).

До місцевих бюджетів усіх рівнів протягом серпня надійшло 640 млн грн податків та зборів (50,4 відс. в загальнообласній сумі надходжень). У порівнянні до минулого року надходження збільшились на 13,4 відс. або на 75,4 млн гривень.

Людмила Слотюк наголошує, що майже 59 відс. суми, що надійшла до місцевих бюджетів, складає податок на доходи фізичних осіб (376 млн грн, що на 17,6 відс., або на 56,4 млн грн більше, ніж у серпні минулого року). Від сплати податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість та транспорт) місцеві бюджети поповнились на 107 млн грн (17 відсотків  від загальної суми), що на 4,6 відс. або на 4,8 млн грн більше за факт серпня минулого року.

Також вагоме значення для бюджетів територіальних громад має єдиний податок на підприємницьку діяльність (15,4 відс. загальної суми). Його сплачено 99 млн грн (на 32,7 відс. або на 24,4 млн грн більше за минулорічний показник). Акцизного податку від реалізації алкоголю, тютюну та пального надійшло 16,4 млн грн (2,6 відс. загальної суми надходжень).

Крім того страхувальниками сплачено 483,7 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, чим забезпечено приріст надходжень порівняно з минулорічними на 19,5 відс. або на 78,8 млн гривень.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області