29 жовтня — Всесвітній день боротьби з інсультом

Дата: 29.10.2021 09:04

Нажаль, у наш час все більше людей стикаються з цим підступним захворюванням – інсульт. Високий артеріальний тиск, малорухливий спосіб життя, наявність шкідливих звичок (куріння і надмірне вживання алкоголю), високий рівень холестерину в крові, ожиріння і діабет – фактори ризику інсульту.

Неабияке значення має вміння розпізнати найперші прояви хвороби, адже основним шансом врятувати життя є вчасна допомога.

Як правило, під час інсульту виникають такі симптоми:

• людина не може посміхнутися, при цьому зазвичай опускається куточок губ;
  • постраждалий не може нормально говорити — вимова нерозбірлива та плутана;
  • людина не може підняти руки вгору або ж одна рука занадто слабка і не ворушиться;
  • виникає слабкість чи оніміння у правій або лівій частині тулуба та кінцівках.

Зверніть увагу, що інколи інсульт може проявитися лише сильним головним болем.

Якщо ви помітили хоча б один із цих проявів, особливо після епізоду підвищеного артеріального тиску, негайно викликайте екстрену допомогу! Що швидше пацієнту нададуть фахову допомогу, то більші його шанси уникнути важких ускладнень.

І варто пам’ятати: легше попередити і не допустити ризиків інсульту, ніж боротися з наслідками. Здоровий спосіб життя та увага до власного здоров’я здатні значно знизити ризик інсульту.