Вертіївська громада
Чернігівська область, Ніжинський район

Конкурс «Хлібом славиться Чернігівська земля"

Дата: 02.11.2021 13:49
Кількість переглядів: 534

       З метою громадянського виховання дітей та молоді, виховання національної свідомості учнів, патріотизму та поваги до історичної спадщини українського народу, пропагування бережливого, шанобливого ставлення до хліба, відбувся конкурс «Хлібом славиться Чернігівська земля». Конкурс проходив для здобувачів освіти трьох вікових категорій: I вікової категорії  -  6-11 років, II - 12-15 років та III - 16-18 років.

 

 

У конкурсі брали участь 2 учні Черняхівської гімназії  I вікової категорії  -  6-11 років у номінації «Хліб на рушнику» Поліна Іващенко  та Анна Юзюк.

Переможцем конкурсу стала робота «Весільний коровай – символ щастя, багатства та краси», виготовлена родиною Іващенко Поліни, відзначається ориганільним багатим оформленням. У короткій довідці про історію та ідею виробу автором указано, що традиційний український коровай оздоблюють прикрасами, що мають символічне значення: пташечками, листочками, калиною, колосками пшениці, різними рослинними орнаментами, прісним тістом. Виріб оздоблено калиною, що символізує красу, молодість, щастя; пташками, які є символом вірності, відданості; двома кільцями, які символізують одруження; косою як символом єднання чоловіка та жінки, сплетіння двох доль; колосками, що символізують достаток, добробут, і багатство; трояндами – символом любові;  листям – символом молодості та багатства. Призером конкурсу визнана робота  «Весільні шишки - символ щастя  та любові», підготовлена ученицею 5 класу Юзюк Анною.  Весільні шишки дійшли до сучасників ще з давніх часів, коли молодий з боярином або наречена з подружкою запрошували на весілля. Запрошені не могла відмовити молодятам і обов’язково приходили на весілля. Весільні шишки також отримував кожен  гість, який проголошував весільний тост на честь молодих. Зараз ці маленькі булочки і шматок короваю молодята за звичаєм роздають гостям у момент вручення подарунків. Вважається, що під час цього ритуалу наречений з нареченою передають гостю частинку свого щастя і любові, тому запрошені відносяться до таких подарунків дуже серйозно. А щоб посміхнулася удача, за переказами смачну шишку потрібно з’їсти ще до закінчення весілля.

            Дякуємо здобувачам освіти за участь у конкурсі.

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь