Вертіївська громада
Чернігівська область, Ніжинський район

Стати патронатним вихователем – не складно

Дата: 26.11.2021 09:16
Кількість переглядів: 267

Було б чудово, якби по всій Україні служби у справах дітей займалися б лише організацією дозвілля та додатковим  розвитком дітей. Але така ситуація в сучасному суспільстві, що працівники соціальних служб мають контролювати процес виховання дітей деякими громадянами, допомагати їм у вирішенні певних особистих проблем, а іноді навіть відбирати дітей у біологічних батьків, щоб просто напросто врятувати цим діткам життя…  Це непроста тема, але щоб підняти суспільство на сходинку вгору і справитися з цією проблемою, ми маємо, її перш за все обговорювати, а не замовчувати. Сьогоднішня розмова із начальником служби у справах дітей Валентиною Ревою про те, що не варто боятися допомоготи дітям.  Патронат – це не усиновлення і навіть не прийомна сім’я. Це робота на 3-6 місяців, із заробітною платою, із виділенням коштів на дітей. Просто ваша робота буде заключатися у цілодобовому догляді за дитиною. І фраза «У селі немає роботи» втрачає свою актуальність.  

  • Що таке патронатна сім’я?

Патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини чи дітей, в біологічних родинах яких виникли певні проблеми. Зараз діток прилаштовують у притулки, але ж для маленької дитини умови притулків – це величезний стрес! Саме для дітей, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах створюють патронатні родини, щоб протягом цього часу дитинка жила у нормальній сімейній атмосфері.

  • Як створюються патронатні родини, хто може стати патронатними батьками?

 Ми чекаємо  сім’ю чи особу, яка виявить бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Також слід наголосити, що хоча б один член патронатної родини повинен бути безробітний, адже його зайнятістю буде патронаж. Цей період зараховується до стажу роботи. 

 Які дітки можуть потрапити до патронатної сім’ї?

До сім’ї  патронатних  вихователів  можуть бути влаштовані  діти віком від народження до 18 років. Це діти, котрі в певний час цього потребують.

  • Як забезпечує держава патронатних батьків?

За надання послуг сімейного патронату патронатний вихователь щомісяця отримує винагороду у розмірі 5 прожиткових мінімумів ( на даний час – 12405 грн) та соціальну допомогу на утримання і виховання дитини в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку ( від 0 до 6 років – 5250 грн, від 6 до 18 років – 6545 грн).

  • Як надовго може дитина залишатися у патронатній сім’ї?

Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї - 3 місяці. В особливих випадках термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. Тобто  допоки біологічні батьки вирішують свої проблеми. Цей вид догляду за дітьми привабливий ще і тим, що соціальні зв’язки дитини не втрачаються –  вона ходитиме у ту ж саму школу, в яку ходила та може бачитися рідними.

  • Тож з чого почати, якщо хтось таки вирішить стати патронатним вихователем?

У будь якому випадку вам не віддадуть на перебування дитину просто так. Для цього перш за все треба звернутися до Служби у справах дітей, до Вертіївської сільської ради. Бути патронатним вихователем - це робота. І ні  на яку роботу вас не візьмуть без належних документів та співбесіди. Ви подаєте документи, вас навчають та розповідають усе, що вас цікавить щодо цієї роботи. Далі – укладається договір. І от у випадку, коли виникне термінова потреба прилаштувати дітей у сім’ю - з вами зв’яжуться та оформлять патронат.

  • Чого найбільше бояться потенційні патронатні вихователі?

Найбільше, чого бояться це певно, відповідальності. Для людей ходити щоранку на завод або їздити торгувати на базар – якось звично, а няньчити чужих дітей – страшнувато.

Так, патронат – це цілодобово. Але ж ви вдома.

Так, патронат передбачає серйозну роботу, але посильну .

Так, ви маєте докласти і зусиль, і турботи, але ж це оплачується.

У будь-якому випадку, рішення – за вами. І якщо ви маєте любов і тепло в серці, а ще маєте бажання ними  поділитися з тими, хто в цьому житті обділений, звертайтеся до Служби у справах дітей за адресою с.Вертіївка, 126. Зробіть свій внесок у покращення цього жорстокого світу. І, можливо, це світ стане не таким уже і жорстоким. Завдяки всім нам.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь