Увага! Наближається термін подання податкової декларації з плати за землю

Дата: 18.02.2022 09:33

Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового Кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

Нагадуємо, що форма податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560 зі змінами і доповненнями.

Для упередження допущення найбільш поширених типових помилок, звертаємо увагу платників на наступне:

• в колонці 2 «Категорія земельних ділянок» зазначається категорія земельних ділянок, що повинна відповідати формату ХХ.ХХ згідно з Класифікатором видів цільового призначення земельних ділянок Додаток 59 до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 28.07.2021 №821. Слід зазначити, що класифікатор видів цільового призначення земель, затверджений Наказом №548 втратив чинність з 11.08.2021.

• в колонці 7 «Кадастровий номер земельної ділянки (у разі наявності)» зазначається кадастровий номер, що повинен відповідати формату ХХХХХХХХХХ:ХХ:ХХХ:ХХХХ;

• значення колонок 8 та 9 «площа земельної ділянки» заповнюються в залежності від одиниць виміру площі, яка визначена у правовстановлюючих документах на земельну ділянку у гектарах або квадратних метрах, заповнювати їх одночасно не потрібно;

• при заповненні колонки 10 «Нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки» потрібно зазначати НГО одного квадратного метра або одного гектара в залежності, яка колонка заповнена 8 або 9, а не НГО всієї площі земельної ділянки;

• визначено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2021 рік, зокрема:

для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0;

для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення – 1,1;

• у рядку «Зміст доповнення» зазначається інформація, зокрема дата припинення права власності/користування/оренди певної земельної ділянки, оскільки форма декларації не передбачає відображення відповідної інформації;

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області