ОБЕРЕЖНО: ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!

Дата: 28.10.2022 10:09

До вибухонебезпечних предметів відносяться:

вибухові речовинихімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується з виділенням великої кількості енергії й утворенням газів;

боєприпасивироби військової техніки одноразового вживання, призначені для поразки живої сили супротивника.

До боєприпасів відносяться:

бойові частки ракет;

авіаційні бомби;

артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);

інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);

ручні гранати;

стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів тощо);

піротехнічні засоби:

патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);

вибухові пакети;

петарди;

ракети (освітлювальні, сигнальні);

гранати;

димові шашки;

саморобні вибухові пристроїце пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення:

саморобні міни-пастки;

міни сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

Знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна у лісі, старому окопі, на свіжозораному полі, власному городі і навіть на вулицях. Від таких «знахідок» гинуть дорослі, намагаючись здати їх у пункт прийому металобрухту, а також при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину.

Не обходить біда і дітей, яких природна цікавість спонукає на страшні експерименти: із цікавості підкладають боєприпаси в багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, у школу.

Пам’ятка

про правила поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами, у тому числі, замаскованими під них речами

Якщо ви знайшли нерозірвані боєприпаси:

– не торкайтеся до них;

– не переміщуйте;

– не трясіть, не стукайте;

– не розбирайте, не викидайте;

– не кидайте у вогонь;

позначте місцезнаходження та охороняйте;

негайно зателефонуйте 101, назвіть себе і повідомте, звідки дзвоните, поясніть, що ви знайшли, як виглядає об’єкт, чи є поруч населений пункт та громадяни, яким загрожує небезпека;

– не допускайте нікого до прибуття відповідних служб.

Якщо Ви знайшли підозрілий предмет в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрацію.

При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

1. Негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту.

2. Не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.

3. Припиніть всі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета.

4. Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).

5. Дочекайтеся прибуття фахівців, укажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

Пам’ятайте!

Від Ваших правильних дій залежить життя та здоров’я  Ваше і оточуючих!