ОБЕРЕЖНО! ХВОРОБА ЛАЙМА
Ніжинський міськрайонний відділ ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» повідомляє, що згідно даних лікувально-профілактичних закладів Ніжинського району за 12 місяців 2024 року за медичною допомогою з приводу захворювання на хворобу Лайма звернулось 70 осіб (інт. показник 32,4 на 100 тис. населення), що на 20,7% вище у порівнянні з 2023 роком - зареєстровано 58 випадків (інт. показник 26,9 на 100 тис. населення).
Найвищі показники захворюваності зареєстровані серед жителів Талалаївської – 5 осіб (інт. показник - 65,8 на 100 тис. населення), Вертіївської ТГ – 5 осіб (інт. показник - 64,4 на 100 тис. населення) та Ніжинської міської ТГ - 37 осіб (інт. показник 55,5 на 100 тис. населення)
Показник захворюваності на хворобу Лайма по Ніжинському району значно перевищує показник захворюваності по Чернігівській області (інт. показник 20,5 на 100 тис. населення).
Хвороба Лайма (також відома, як бореліоз, Лайм-бореліоз, системний кліщовий бореліоз) ‒ це природно-осередкова інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів, яку спричинюють бактерії роду Borrelia, а передають іксодові кліщі під час укусу.
В останні роки відбувається активізація природних вогнищ хвороби Лайма. Серед причин такого явища – екологічні зміни (передусім глобальне потепління), що сприяють збільшенню кількості кліщів та мишоподібних гризунів – переносників інфекцій.
Сприйнятливість до хвороби Лайма є високою. Від хворої людини до здорової хвороба не передається.
Захворюваності на хворобу Лайма притаманна сезонність, зумовлена біологією кліщів, їхньою активністю у період із травня до жовтня.
Важливим чинником у розповсюдженні хвороби Лайма є наявність природних осередків іксодових кліщів на території громади.
Специфічної профілактики хвороби Лайма на сьогоднішній день не розроблено тому неспецифічна профілактика, спрямована на зменшення кількості осередків іксодових кліщів, залишається основним заходом в боротьбі з даним захворюванням.