ID-паспорт: Документ нового покоління

Дата: 10.07.2017 23:27

Відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" в Україні з січня 2016 року запроваджено оформлення паспорта громадянина України у формі картки, яка містить електронний безконтактний чіп. До чіпа вноситься інформація, яка зазначена на лицьовому та зворотному боці паспорта, біометричні дані (фото і відцифрований підпис особи), а також дані про зареєстроване місце проживання, сімейний стан та інформація про дітей.

Паспорт громадянина України (у формі ID-картки) - це основний документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Видається з 14 років. Особи, які не досягли 18 років, отримують паспорт строком дії 4 роки, старші за 18 років - строком дії 10 років.

Видача першого паспорта у формі ID-картки здійснює підрозділ ДМС за місцем реєстрації людини, для жителів нашої громади це Ніжинський МВ УДМС України що знаходиться за адресою: м.Ніжин, вул.Яворського, 3. Перш ніж звернутися в Ніжинський ДМС потрібно взяти в сільській раді картку реєстрації особи та довідку про реєстрацію ф.Д-13 (за потребою).

Оформлення паспорта громадянина України вперше проводиться безкоштовно.За повторне оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта стягується адміністративний збір 279 гривень при оформленні за 20 робочих днів.

На даний час можуть звернутися за ID-паспортом:

- ті, кому виповнюється 25 і 45 років – замість вклеювання нової фотографії у старий паспорт;

- ті, хто офіційно змінив прізвище (вступ у шлюб, розлучення, інші причини);

- ті, хто втратив паспорт унаслідок крадіжки, втрати або псування.

- ті, кому виповнилося 14 років

За новим законом, до завершення терміну дії паспорта "старого" зразка його заміна на біометричний не є обов'язковою.

Для виїзду закордон потрібно користуватися закордонним паспортом, а ID-паспорт - це лише внутрішній документ.

Зав. ВОБ    Данилевська Т.В.