Податкові новини

На Чернігівщині за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло 58,4 млн гривень

За інформацією управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Чернігівській області станом на 01.11.2020 року рівень податкового боргу до Зведеного бюджету області склав понад 2 млрд грн, що на 15,9 млн грн більше рівня боргу на початок поточного року.

11:32:00 23.11.2020

Щодо права на податкову знижку при наданні добровільної медичної допомоги для протистояння COVID-19

Законом України від 30 березня 2020 року № 540 - ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни, зокрема, до п. 11 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, згідно з якими за результатами 2020 року, при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень ст. 166 Кодексу, сума коштів або вартість лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційних засобів і антисептиків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, медичних виробів для скринінгу хворих, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги, медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень; медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо, засобів особистої гігієни, продуктів харчування та/або товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) громадським об’єднанням та/або благодійним організаціям та/або центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, та/або закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом карантину, що запроваджений Кабінетом Міністрів України у порядку, встановленому законом, на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), включається до податкової знижки у повному обсязі без урахування обмежень, визначених п.п. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Кодексу.

16:33:51 16.11.2020

Платниками Чернігівщини за 10 місяців сплачено 13,4 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів платниками області за 10 місяців сплачено майже 9,2 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Це майже на 435 млн грн або на 5 відс. більше суми надходжень відповідного періоду минулого року.

14:57:59 13.11.2020

Заробітчанам двічі з однієї суми податок сплачувати не потрібно

Діюче податкове законодавство передбачає сплату податків з усіх видів доходів, отриманих як в Україні, так і за кордоном (крім окремих видів доходів, визначених Податковим кодексом України, які не підлягають оподаткуванню або звільнені від оподаткування, наприклад: державні та соціальні матеріальні допомоги, що отримуються з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування; спадщина від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення; продаж одного легкового авто протягом року тощо).

14:56:11 13.11.2020

Зареєструвати програмний РРО можна швидко та просто

Для початку роботи з програмним РРО необхідно, перш за все, отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. ДПС такі ключі видає безкоштовно.

14:55:16 13.11.2020

У жовтні 2020 року платники Чернігівщини поповнили бюджети на понад 1,1 мільярд гривень

У жовтні 2020 року до бюджетів усіх рівнів від платників Чернігівщини надійшло понад 1,1 млрд грн податків та зборів, що на 19 відс. або на 186 млн грн більше ніж у відповідному періоді минулого року.

14:53:53 13.11.2020

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 встановлено на території міста Ніжин та Куликівського району

Рішенням Державної комісії з питання техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (із змінами внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 12.08.2020 №712, від 26.08.2020 №760, та від 27.08.2020 №757), встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території міста Ніжин та Куликівського району Чернігівської області.

14:45:53 13.11.2020

На Чернігівщині декларантам повернуто 9,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб

Протягом січня – жовтня 2020 року податкові декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік у зв’язку з використанням права на податкову знижку подали 4 тисячі мешканців Чернігівської області. Декларанти визначили до повернення з бюджету більше 10 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

14:45:33 13.11.2020