Податкові новини

Що необхідно знати, щоб уникнути податкового боргу

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що пересвідчитись у наявності або відсутності податкового боргу можна самостійно, навіть, якщо фізична особа не є суб’єктом господарювання.

17:11:49 26.02.2020

Дія нових законів про РРО не поширюється на мікробізнес

Головне управління ДПС Чернігівській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що дія нових законів, які набирають чинності у 2020 році та розширюють сферу застосування реєстраторів розрахункових операцій, не буде поширюватись на суб’єктів господарювання, які належать до мікробізнесу.

17:11:22 26.02.2020

Відбулись зміни у особистих даних – завітайте до податкової!

Головне управління ДПС у Чернігівській області  звертає увагу громадян, що відповідно до вимог Податкового кодексу України (пункт 70.7 статті 70 Кодексу) фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, місце народження, дата народження, серія, номер свідоцтва про народження, паспорта (аналогічні дані іншого документа, що посвідчує особу), ким і коли виданий) протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними у Положенні про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 29 вересня 2017 № 822.

17:10:04 26.02.2020

Нюанси оподаткування нерухомості: якщо у власності - будинок і квартира

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

16:49:53 24.02.2020

Як задекларувати спадщину чи подарунок, отримані впродовж 2019 року

Для декларування доходів громадян-спадкоємців або громадян, які отримали подарунок, розподіляють на дві категорії: ті, хто зобов’язані подати річну декларацію та ті, хто має право подати декларацію. До якої з категорій віднести спадкоємця залежить від ступеня його споріднення зі спадкодавцем, а також резидентського статусу.

16:48:20 24.02.2020

На Чернігівщині підбито перші підсумки деклараційної кампанії

Протягом січня на Чернігівщині податкові декларації про майновий стан і доходи  за 2019 рік подали  725 громадян, які задекларували 75,3 млн грн доходів. Із загальної кількості декларантів, 382 громадянина, які мали обов’язок задекларувати доходи. Вони самостійно визначили до сплати в бюджет понад 1,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 375,7 тис грн  військового збору.  Інші 343 громадянина  подали податкові декларації з метою одержання податкової знижки та визначили до повернення з бюджету 906,3 тис грн податку на доходи фізичних осіб.

16:47:49 24.02.2020

Про негативні наслідки заборгованості з ЄСВ

В управлінні по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Чернігівській області інформують, що протягом 2019 року платниками  Чернігівщини сплачено 4,8 млрд грн єдиного внеску. Спостерігається високий відсоток добровільної сплати єдиного внеску. Поряд з цим, станом на початок січня 2020 року заборгованість зі сплати єдиного внеску по Чернігівській області склала 204 млн грн, з яких 134 млн грн - борг фізичних осіб-підприємців.

10:09:44 20.02.2020

Як задекларувати спадщину чи подарунок, отримані впродовж 2019 року