Податкові новини

Щодо ставок місцевих податків і зборів на 2022 рік

Головне управління ДПС у Чернігівській області доводить до відома, що постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2020 № 1330 затверджено Порядок надання контролюючим органам в електронному вигляді інформації щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів (далі - Порядок).

14:01:45 16.06.2021

Виправлення помилок у Податковому розрахунку

Починаючи з 1 квітня 2021 року платники податків щокварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, подають єдину звітність з  ЄСВ і ПДФО.

15:52:14 10.06.2021

На Чернігівщині зареєстровано 437 програмних РРО

За п’ять місяців 2021 року загальна кількість зареєстрованих програмних реєстраторів розрахункових операцій становить 257 одиниць (по 15 юридичних особах, по 242 фізичних особах-підприємцях), програмні реєстратори розрахункових операцій застосовують 229 платників податків (15 юридичних осіб, 214 фізичних осіб-підприємців). У травні 2021 використовувати ПРРО виявили бажання 42 платники податків, зареєстровано 44 програмних реєстраторів розрахункових операцій.

15:51:45 10.06.2021

Представники Головного управління ДПС у Чернігівській області взяли участь у «Ярмарці вакансій»

Захід проходив у Національному університеті «Чернігівська політехніка» до якого долучились 65 найактивніших студентів економічних спеціальностей та викладачі «Чернігівської політехніки».

10:33:30 10.06.2021

Як сплачується транспортний податок фізичними особами

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які є об’єктами оподаткування.

10:32:26 10.06.2021

На Чернігівщині викрили «фіктивну» діяльність підприємства, яке намагалося занизити ПДВ на 5,5 мільйонів гривень

Працівниками Головного управління ДПС у Чернігівській області виявлено підприємство з ознаками «фіктивності», яке імітувало здійснення сільськогосподарської діяльності. Дії посадових осіб були направлені, на маніпулювання документами, поданими до податкових органів, з відображенням в наявності у підприємства значних обсягів орендованих земель, наявності трудових ресурсів та достатньої кількості техніки для проведення сільськогосподарських робіт.

10:31:24 10.06.2021

Незаконна підприємницька діяльність та нелегальні трудові відносини загрожують штрафними санкціями і не тільки

Працівниками відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області в ході проведення контрольно-перевірочних заходів суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю алкогольних напоїв та тютюнових виробів на території Коропського району, виявлено та задокументовано факт зайняття підприємницькою діяльністю в частині обігу алкогольних напоїв без наявності відповідних дозвільних документів та без марок акцизного податку встановленого зразка. Крім цього, реалізацію товарів в даній господарській одиниці здійснювала особа без наявності будь-яких документів, що підтверджують факт трудових відносин з суб’єктом господарювання. Це також було задокументовано, а матеріали направлені до Управління Держпраці у Чернігівській області для вжиття відповідних заходів. До суб’єкта господарювання будуть застосовані штрафні фінансові санкції в розмірі 34 тис гривень.

16:52:49 31.05.2021

Не пізніше 9 червня 2021 року: Платники можуть скористатись процедурою списання пені та штрафів у разі сплати основної суми боргу

Головне управління ДПС у Чернігівській області нагадує, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до  Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 №1072-ІХ (далі Закон 1072), що набрав чинності 10 грудня 2020 року:

16:51:13 31.05.2021

Понад 6,3 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску сплачено платниками Чернігівщини за 4 місяці

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у січні - квітні 2021 року сплачено понад 4,4 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів. У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомляють, що надходження збільшились майже на 27 відс. відповідно до минулого року. Також за 4 місяці сплачено близько 1,9 млрд грн єдиного внеску, що також на 17 відс. перевищує минулорічні надходження.

09:17:16 26.05.2021