Податкові новини

Як обчислюється та сплачується фізичною особою транспортний податок у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування протягом звітного року

Згідно з п.п. 267.6.5 п. 267.6 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.           Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

16:55:23 08.04.2021

Щодо надання контролюючим органам інформації щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів

Головне управління в Чернігівській області доводить до відома, що постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2020 № 1330 затверджено Порядок надання контролюючим органам в електронному вигляді інформації щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів (далі - Порядок).

16:54:01 08.04.2021

Подати уточнюючу податкову декларацію про майновий стан і доходи можна за допомогою Електронного кабінету

У разі необхідності виправлення виявлених помилок, що містяться у раніше поданій податковій декларації про майновий стан і доходи у майбутніх податкових періодах платник податку може надіслати до контролюючого органу уточнюючу податкову декларацію (з урахуванням строків давності, визначених Податковим кодексом України) за формою чинною на час подання уточнюючої декларації.

16:53:24 08.04.2021

Новий Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та ЄСВ

З 5 квітня 2021 року набирає чинності Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5 (далі – Порядок).

16:48:53 05.04.2021

У яких випадках громадянин звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

16:48:31 05.04.2021

Продавці підакцизних товарів зобов’язані відображати у чеках РРО/ПPPO коди УКТ ЗЕД

Державна податкова служба України повідомляє, що у січні – березні 2021 року при проведенні фактичних перевірок почастішали випадки використання суб’єктами господарювання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

16:48:22 05.04.2021

Щодо подання об’єднаної звітності

Починаючи з 1 квітня 2021 року платники податків щокварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, подають об’єднану звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Розрахунок).

16:46:28 05.04.2021

Про посилення обмежень в роботі ЦОП та ДПІ

З метою профілактики, запобігання поширення та мінімізації інфікування коронавірусом працівників Головного управління ДПС у Чернігівській області, які здійснюють обслуговування платників в центрах обслуговування платників (далі - ЦОП) та в місцях прийому відвідувачів, де ЦОП не створено (далі - ДПІ), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» (із змінами), рішення Державної комісії з питання техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 27.03.2021№15, рішення Чернігівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  (протокол від 27.03.2021 №13), Головним управлінням ДПС у Чернігівській області встановлюються додаткові обмежувальні заходи в місцях прийому звернень платників, а саме:

15:16:35 02.04.2021

Іноземні доходи, отримані протягом 2020 року, необхідно задекларувати

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі- ПКУ), п. 162.1.1 ст. 162 якого встановлено, що платником податку є, зокрема, фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

13:25:25 31.03.2021

Декларування доходів отриманих громадянам, які одноосібно обробляли у 2020 році земельні ділянки понад 2 га

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом ІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі –Кодексу), відповідно до вимог п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст.165 Кодексу податкову декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати громадянам, які одноосібно обробляли власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 га та отримували доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції.

13:25:02 31.03.2021