Податкові новини

До уваги членів садівницьких товариств: як сплачувати земельний податок

Якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку згідно зі ст. 281 Податкового кодексу України, є платниками земельного податку.

09:15:49 26.05.2021

Річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом, яка підлягає оприлюдненню, платник може надіслати через Електронний кабінет

Платник податку, який зобов’язаний оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом через приватну частину Електронного кабінету має можливість надіслати до контролюючого органу у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним:

09:14:46 26.05.2021

Особливості сплати рентної плати за спеціальне водокористування в 2021 році

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із набранням чинності з 19 липня 2020 року Постановою Верховної ради України від 17.07.2020 № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», з метою забезпечення правильності декларування податкових зобов’язань доводить до відома платників особливості визначення ставок рентної плати за спеціальне водокористування, встановлені у п.п. 255.5 ст. 255 Податкового кодексу України (лист Державної податкової служби України від 11.05.2021 №10700/7/99-00-04-01-03-07).

15:35:42 24.05.2021

Рентна плата за спеціальне використання води не справляється з вторинних водокористувачів з 01.01.2018 року

Головне управління ДПС у Чернігівській області нагадує, що з 01.01.2018 р. до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) внесено зміни в частині визначення кола платників рентної плати за спеціальне використання води, а саме: обов'язок платника з Рентної плати покладено на суб'єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

15:34:54 24.05.2021

Щодо взяття на облік об’єктів оподаткування та реєстрації реєстраторів розрахункових операцій

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об’єкт оподаткування) - неосновне місце обліку.

15:33:56 24.05.2021

Облік фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків

Відповідно п. 70.5 ст.70 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та розділу VIII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення) фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов’язана особисто подати до відповідного контролюючого органу Повідомлення за формою № 1П (додаток 8), яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, та пред’явити паспорт громадянина України (далі – паспорт) або документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше. У разі зміни прізвища, імені чи по батькові особа, крім паспорта, пред’являє свідоцтво про шлюб (за наявності), свідоцтво про розірвання шлюбу (за наявності), свідоцтво про зміну імені (за наявності).

15:33:55 24.05.2021

Протягом чотирьох місяців поточного року за результатами прийнятих на користь органів ДПС області судових рішень до бюджету надійшло 26,7 млн гривень

За інформацією управління супроводження судових справ Головного управління ДПС у Чернігівській області станом на 01.05.2021 року в судових інстанціях на розгляді перебуває 1002 справи на суму 1067,6 млн гривень.

11:32:54 14.05.2021