Податкові новини

Внесено зміни до форми податкової накладної

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що з 01.03.2021 набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 02.12.2020 № 734 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – Наказ № 734).

16:48:30 02.03.2021

Внесено зміни у звітність з єдиного внеску

Державна податкова служба України, з метою однозначного тлумачення норм нормативно-правового акту та єдиного підходу з питань визначення обов’язку платника щодо подання звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, повідомляє.

16:48:16 02.03.2021

Сплачуйте податки на нові рахунки

З 1 січня 2021 року введені в дію нові бюджетні рахунки у розрізі територіальних громад для зарахування надходжень до бюджету та небюджетні рахунки для зарахування єдиного внеску.

08:38:23 02.03.2021

Відомості про доходи – в Електронному кабінеті

Цифрова трансформація Державної податкової служби триває. Для спрощення та зручності спілкування громадян з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, банками, іншими установами та організаціями ДПС запроваджено новий е-сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС».

08:37:37 02.03.2021

Майже півмільярда гривень податків отримали місцеві бюджети Чернігівщини за січень 2021 року

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області у січні 2021 року надійшло 490,9 млн грн від сплати податків і зборів. Про це повідомила начальник Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

16:51:14 23.02.2021

Частину процентів за іпотечним кредитом можна повернути

Податківці роз’яснюють, що платник податків-резидент має право на повернення частини суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом у вигляді податкової знижки. Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

13:56:43 22.02.2021

Що є виробами медичного призначення та лікарськими засобами з метою застосування РРО

Відповідно до абзацу тридцять шостого ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями, вироби медичного призначення (медичні вироби) – будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.

13:55:12 22.02.2021

Чи надається податкова знижка на витрати з лікування?

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що нерідко громадяни звертаються із подібними питаннями до податкових інспекцій області, та роз’яснили, що станом на 1 січня 2021 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав. Тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї першого ступеня споріднення, за наслідками 2020 року платникам не надається.

16:14:36 15.02.2021