Податкові новини

Про грошову оцінку сільськогосподарських земель у 2019 році

Згідно інформації, отриманої від Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру,  наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 №552 «Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» затверджено відповідну технічну документацію. Наказ набрав чинності з 01.01.2019 року.

09:49:16 18.02.2019

Що треба знати про оподаткування товарів, що надходять у міжнародних поштових та експрес-відправленнях на адресу фізичних осіб

Згідно з частиною шостою ст. 374 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, що переміщуються (пересилаються) на митну територію України на адресу одного одержувача в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, підлягають усному декларуванню на підставі товаросупровідних документів та не є об’єктами оподаткування митними платежами.

09:48:58 18.02.2019

До відома власників авто на іноземній реєстрації

Фахівці Чернігівської митниці ДФС звертають увагу, що наразі перед пунктами пропуску, відкритими для автомобільного сполучення у зонах діяльності митниць ДФС західного регіону України (Львівська, Волинська митниці ДФС), а також безпосередньо в таких пунктах пропуску, спостерігається тенденція до накопичення легкових транспортних засобів, які переміщуються на митну територію України громадянами з метою подальшого поміщення їх у митний режим імпорту.

09:47:45 18.02.2019

Неприбуткові установи та організації мають разом зі звітом подати річну фінансову звітність

Звертаємо увагу, що суб’єкти господарювання, внесені станом на 01.01.2019 року до Реєстру неприбуткових установ та організацій,  разом із звітом про використання  доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2018 рік  повинні  подати річну фінансову звітність, яка відповідно до п.46.2 ст.46 ПКУ є додатком до звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та її невід’ємною частиною.

11:13:49 14.02.2019

ГУ ДФС у Чернігівській області: Перші підсумки Деклараційної кампанії – 2019

Триває Кампанія декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2018 року, яка розпочалась з 1 січня поточного року. Про перші підсумки повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Світлана Волкова.

11:12:45 14.02.2019

Для отримання податкової соціальної пільги робітник має подати заяву роботодавцю

Соціальна пільга – це можливість платника зменшити нараховану суму місячної зарплатні на розмір такої пільги. Тобто зарплата зменшується на суму пільги і лише після цього оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

11:10:04 14.02.2019

Половину сплачених податків у 2018 році на Чернігівщині забезпечили представники середнього та малого бізнесу

До бюджетів усіх рівнів на Чернігівщині у минулому році суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено близько 5 млрд грн податків і зборів, що становить половину загальної суми надходжень.

12:44:04 25.01.2019

Що потрібно знати власникам автомобілів на іноземній реєстрації

Фахівці Чернігівської митниці ДФС нагадують, що до 22 лютого 2019 року при оформленні транспортних засобів, ввезених на митну територію України в митних режимах «транзит» та «тимчасове ввезення» громадяни мають право скористатись пільговою ставкою акцизного податку із застосуванням коефіцієнта 0,5. Зазначений коефіцієнт застосовується у разі ввезення одного легкового автомобіля однією фізичною особою для власного використання. Після 22 лютого 2019 року власники автомобілів платитимуть за оформлення повну ставку акцизу.

12:42:56 25.01.2019

До уваги власників авто з іноземною реєстрацією!

Чернігівська митниця ДФС звертає увагу, що з 24 травня 2019 року набирає чинності  Закон України від 08.11.2018 № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», яким запроваджено суттєві зміни щодо відповідальності громадян за незаконне  використання транспортних засобів з іноземною реєстрацією на митній території України.

12:38:24 25.01.2019