Податкові новини

У березні на Чернігівщині зібрано майже на 46 млн грн більше податкових платежів, ніж торік

За березень 2019 року по Чернігівській області до бюджетів усіх рівнів зібрано 829 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Досягнуто приросту до відповідного періоду минулого року майже на 6 відс. або на 46 млн гривень.

12:07:49 10.04.2019

Запрошуємо платників податків на семінар!

Головне управління ДФС у Чернігівській області інформує, що 10 квітня 2019 року в приміщенні Головного управління ДФС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11) відбудеться безкоштовний семінар для платників податків юридичних та фізичних осіб з актуальних питань оподаткування.

08:22:35 04.04.2019

Податок на доходи фізичних осіб необхідно сплачувати до бюджету за місцезнаходженням відокремленого підрозділу

Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо сплати податку на доходи фізичних осіб юридичною особою до відповідних бюджетів за відокремлені підрозділи.

08:21:37 04.04.2019

З 1 травня до 1 червня необхідно зареєструвати усі акцизні склади

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

08:20:36 04.04.2019

Підсумки двох місяців контрольно-перевірочної роботи за готівковими операціями

За січень-лютий поточного року, відділом фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області проведено 83 фактичні перевірки. За результатами перевірок до суб’єктів господарювання застосовано штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 450 тис гривень. З цієї суми платниками узгоджено 430 тис грн, на даний час вже сплачено 355 тис грн, що становить 94,6 відс. від донарахованих узгоджених сум. Якщо враховувати надходження за актами перевірок минулих років, то сплата становить понад 368 тис гривень.

20:42:32 29.03.2019

Частину сплаченого із зарплати податку можна повернути

Громадяни можуть повернути частину сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, скориставшись правом на податкову знижку. Таке право передбачене статтею 166 Податкового кодексу України.

20:40:09 29.03.2019

Порядок обчислення ЄСВ особами, які провадять незалежну професійну діяльність

Єдиний внесок для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (918,06 грн з початку 2019 року), незалежно від того, отримувала особа дохід чи ні.

20:39:32 29.03.2019

Правильно заповнюйте платіжні документи, щоб уникнути боргу

Звертаємо Вашу увагу на те, що в інформаційній системі «Податковий блок», у якому ведеться облік сплачених та повернутих податків та зборів у розрізі платників та кодів бюджетної класифікації доходів бюджетів, з лютого 2019 року була усунута технічна можливість обліковувати надходження коштів по платіжному документу, який містить суми, сплачені відразу кількома платниками. Це в першу чергу стосується громадян, що сплачували земельний податок та податок на нерухомість через каси сільських рад.

20:38:17 29.03.2019

За порушення торгівлі підакцизними товарами застосовано штрафних санкцій на 475 тисяч гривень

Управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Чернігівській області з початку року проведено 46 перевірок суб'єктів господарювання, що займаються роздрібною торгівлею алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, за результатами яких виявлено 42 порушення.

15:06:40 22.03.2019

Продаж одного автомобіля не оподатковується і декларуванню не підлягає

Податкова декларація про майновий стан і доходи в обов’язковому порядку подається у разі отримання, зокрема, доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як суб’єкти господарювання та самозайняті особи).

15:05:40 22.03.2019